!! pozor !! od 1.8.2021 změna u minimální hodnoty nákupu. a to : pro zlín - 300,- / mimo zlín do 50 km - 500,- . dovoz je vždy zdarma . děkujeme.

Valašský chleba 750 g

Kód: 7073
30 hodnocení
69,90 Kč
Skladem

750 g / NELZE OBJEDNAT NA SOBOTU !!!

 

 .

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společnost Valašský Chleba s.r.o. se zabývá řemeslnou výrobou kvasového chleba tradiční metodou tak, jak ho dělaly naše babičky. Chleba z naší produkce pro Vás pečeme na kamenných deskách, díky čemuž je dokonale křupavý navenek a vláčný uvnitř. Složení je pouze ze základních surovin, tedy MOUKA - VODA - SŮL.

Pojem KVASOVÝ CHLEBA: Kvas – jedná se o zkvašenou žitnou mouku s delším procesem kvašení (neobsahuje droždí). Zdrobněle se této směsi říká kvásek, odtud tedy pramení užívanější termín „kváskový chleba“.

Odkud bereme mouku? Veškerá mouka pro chleba z naší produkce je odebírána z Mlýna Kelč, který se zabývá výrobou celého sortimentu pšeničných a žitných mouk. Za více jak 120 let svého fungování se mlýn Kelč stal zárukou kvalitních produktů z pomezí Valašska a Hané.

Jaký je rozdíl mezi tradičním postupem výroby chleba a běžnou komerční metodou? Chleba připravovaný tradiční metodou obsahuje pouze základní ingredience, tedy mouku vodu a sůl, základem je kvas z žitné mouky. Běžný chleba z komerčních pekáren je doplňován o kvasové koncentráty, droždí, obilné šroty a další „zlepšovací přísady“, kterým se my záměrně vyhýbáme.

SLOŽENÍ :

Voda, mořská sůl, žitná mouka 30 %, pšeničná mouka 70 %

Původ : CZ / Valašský chleba s.r.o.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
LC Avatar autora 12.1.2021 20:45
Vážně moc dobrý chleba. Za ty peníze rozhodně stojí, a s dopravou až domů ještě to ráno, kdy se upekl.
Odpovědět
TJ Avatar autora :) 11.1.2021 21:30
10 Kč na jednom chlebíku ??? :)
Odpovědět
VC Avatar autora 12.1.2021 07:18
Manipulace, doprava až domů, šofér, DPH, fakturace. Mě to přijde jako marže hodně fér. Jsou kamenné prodejny kde se prodává i za 69,-
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz