!! pozor!! od 12.7. do 31.7. probíhá akce na české kuřecí maso z kudlovských uzenin. navážíme vždy v pondělí,středa,pátek v omezeném množství do vyprodání. děkujeme za objednávky.

Valašský chleba Čedar 750 g

Kód: 7751
Neohodnoceno
92,90 Kč
Skladem

750 g / !! OBJEDNAT JDE POUZE NA STŘEDU !!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společnost Valašský Chleba s.r.o. se zabývá řemeslnou výrobou kvasového chleba tradiční metodou tak, jak ho dělaly naše babičky. Chleba z naší produkce pro Vás pečeme na kamenných deskách, díky čemuž je dokonale křupavý navenek a vláčný uvnitř. Složení je pouze ze základních surovin, tedy MOUKA - VODA - SŮL.

Pojem KVASOVÝ CHLEBA: Kvas – jedná se o zkvašenou žitnou mouku s delším procesem kvašení (neobsahuje droždí). Zdrobněle se této směsi říká kvásek, odtud tedy pramení užívanější termín „kváskový chleba“.

Odkud bereme mouku? Veškerá mouka pro chleba z naší produkce je odebírána z Mlýna Kelč, který se zabývá výrobou celého sortimentu pšeničných a žitných mouk. Za více jak 120 let svého fungování se mlýn Kelč stal zárukou kvalitních produktů z pomezí Valašska a Hané.

Jaký je rozdíl mezi tradičním postupem výroby chleba a běžnou komerční metodou? Chleba připravovaný tradiční metodou obsahuje pouze základní ingredience, tedy mouku vodu a sůl, základem je kvas z žitné mouky. Běžný chleba z komerčních pekáren je doplňován o kvasové koncentráty, droždí, obilné šroty a další „zlepšovací přísady“, kterým se my záměrně vyhýbáme.

SLOŽENÍ :

Voda, mořská sůl, žitná mouka 30 %, pšeničná mouka 70 %, sýr čedar 75 g

Původ : CZ / Valašský chleba s.r.o.

Doplňkové parametry

Kategorie: Valašský chleba 750 g
Hmotnost: 0.75 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz